D.U.K

8 dažniausiai užduodami klausimai darbo pokalbio metu

Papasakok apie save.

Šiuo klausimu darbdavys vertins kaip tu save matai bei vertini kaip asmenybę, kas tau svarbu, kuo domiesi ar kas tave motyvuoja. Taip darbdavys identifikuos, ar būsi tinkamas prie jau suformuotos komandos, kaip elgsiesi darbe, koks bus tavo darbo stilius. Atsakydamas į šį klausimą trumpai apibūdink save kaip asmenybę (koks tu esi) ir papasakok apie savo pomėgius. Pasakodamas nesiblaškyk ir dėstyk mintis struktūruotai, apgalvotai.

Kaip gali prisidėti prie įmonės tikslų įgyvendinimo?

Atsakydamas į šį klausimą įvertink savo patirtį ir kompetencijas, palygink jas su reikalavimais pareigybei, į kurią kandidatuoji. Kai kurios tavo kompetencijos gali pranokti reikalavimus, todėl pasiūlyk idėjas ar sprendimus, kaip naudojant savo geriausiai išugdytas kompetencijas, pasieksi dar geresnį rezultatą už jau dabar esantį.

Kas tau patiko/ nepatiko ankstesniame darbe?

Stenkis, jog teigiamų dalykų būtų daugiau nei neigiamų. Šiuo klausimu darbdavys galimai bando patikrinti kaip tu pritapsi prie įmonės ir kolektyvo. Geriausia, jei išvardinsi 2 – 3 dalykus, kurie tau labiausiai patiko (dinamiškas, kūrybingas darbas, draugiška aplinka, palaikantys vadovai ar pan.).

Kaip manai, kodėl esi tinkamas šiam darbui?

Atsakydamas į šį klausimą išvardink pagrindinius savo patirties, įgūdžių bei asmeninių savybių aspektus, kurie būtų naudingi siūlomoje pozicijoje. Nepamiršk pokalbio metu pabrėžti ir savo motyvaciją siūlomam darbui, nes kandidatas, turintis stiprią motyvaciją išmoks, ko nemoka ir sužinos, ko nežino.

Kokie tavo atlyginimo lūkesčiai?

Šį klausimą turėtum apgalvoti dar prieš darbo pokalbį ir jau turėti paruoštą atsakymą. Nebūtinai reikia nurodyti tikslią ar galutinę sumą, tačiau darbdaviui yra svarbu gauti orientacinę sumą. Taip pat, turi būti pasiruošęs savo atsakymą pagrįsti. Jei darbdavys paklaus – kodėl būtent tokia suma, logiškiausias pagrindimas yra palyginimas su paskutiniu atlygiu ir su kitų įmonių siūlomais pasiūlymais arba asmeninis biudžetas.

Kodėl buvai atleistas/ išėjai iš ankstesnio darbo?

Atsakant į šį klausimą – geriau nemeluoti. Darbdavys gali paskambinti į buvusią darbovietę. Gali numatyti, kas įvyktų, jei tavo ir buvusio darbdavio atsakymai būtų skirtingi. Svarbu nepateikti neigiamos informacijos apie buvusį darbdavį. Verta paminėti, ko išmokai ir ko pasisėmei iš buvusios darbovietės.

Kuo tu geresnis kandidatas už tuos, su kuriais šiandien jau kalbėjomės?
Šis klausimas iš dalies įpareigoja tave girtis bei liaupsinti savo savybes, ko, greičiausiai, tu daryti nenori. Todėl geriausias būdas yra parodyti, jog tu pasitiki vertintoju bei dar kartą akcentuoti savo motyvaciją. Gali paminėti, jog negali lygintis su savo konkurentais jų nemačius ir, jog šiame interviu stengeisi būti kuo nuoširdesnis, todėl tikiesi, jog tavo atitikimas pareigybei bei įmonės kultūrai bus įvertintas.
Apibūdink savo darbo stilių.
Vadovai dažniausiai nori išgirsti, kad tu mėgsti planuoti darbus, bet dirbi lanksčiai, kūrybingai, kartais analizuojant situaciją ir koreguojant savo planus, priklausomai nuo jau pasiekto rezultato. Gali paminėti, jog darbe bendrauji palaikydamas draugiškus darbo santykius. Jei kandidatuosi į vadovo pareigas gali paminėti, kad esi liberalus vadovas, nes šis darbo stilius laikomas moderniu bei pažangiu.

Užsisakykite CV kūrimo paslaugą jau dabar!

Darbo paieška prasideda nuo PROFESIONALAUS CV ir MOTYVACINIO LAIŠKO!

Profesionalus CV kūrimas

Tavo kelias į sėkmę prasideda čia.

Sekite mūsų naujienas